Staff

Administration

Shane Wilkerson

Director of Facilities and Engineering

Jeff Reed

Associate Director

Stephanie Turner

FM Accountant

Terry Bingham

Special Systems and Utilities

Richard Dodd

Director of Project Management

Project Management

Jeffery Blair

Project Coordinator

Jordan Kelley

Project Coordinator

Bus

Gary Mattingly

Bus Driver/Storeroom

Calvin Vaughn

Relief Driver

Campus Maintenance

John Noble

Maintenance Manager

Jeffrey Linville

Maintenance Scheduler/TMA Administrator

Doug Koontz

PM and System Engineer

Jason Walters

Paint Team Lead

Curtis Agee

HVAC Technician

Mike Alexander

HVAC Technician

Tim Alexander

HVAC Technician

Keith Carpenter

Painting Tech

Christopher Coleman

Plumbing Tech

James Cromer

ADA Technician

Andrew Hayes

Electrician Tech

Rodney Hensley

Preventative Maintenance

Wayne Himes

HVAC Technician

Rick Ingram

Preventative Maintenance

Damon Rosenbarker

Electrician Tech

Kenneth Short

Carpentry Tech

Tim Sparks

HVAC Technician

Donnie Spivey

Electrician Tech

Kyle Tipton

Painting Tech

GIS

Christina Hoddinott

GIS Administrator

Katie Berry

GIS Technician/PMA

Grounds

Eric Harshman

Grounds Superintendent

Rosemarie Adams

Landscape Specialist

Chris Bryant

Groundskeeper

Carl Carpenter

Groundskeeper

Elgin Cottrill

Landscape Specialist

Anthony Horn

Landscape Specialist

Richard Kelley

Pest Control Tech

Kevin Long

Solid Waste/Recycling Coordinator

Daniel Mullins

Groundskeeper

Dewey Williams

Sports Turf Coordinator

JR Williams

Groundskeeper/Student Scheduler

Housekeeping

Teena Riddell

Housekeeping Team Leader

Frankie Alexander

Housekeeper

Teresa Barrett

Housekeeping Special Projects

Kathy Bratcher

Housekeeper

Kimberly Bullens

Housekeeper

Lois Bullock

Housekeeper/Residence Halls

Ruth Crutcher

Housekeeper

Marylin Dennis

Housekeeper

Austin Garrett

Housekeeper

Lisa Himes

Housekeeper/Residence Halls

Connie King

Housekeeper

Lindsey Mullins

Housekeeper/Pest Control

Sharon Newman

Housekeeper

Toby Rader

Housekeeper

Karen Saylor

Housekeeper

Amanda Storms-Isaacs

Housekeeper

Latricia Weitz

Housekeeper/Residence Halls

Glenda Willis

Housekeeper/Residence Halls

Mechanic

Phillip Clontz

Mechanic

PM

Storeroom

Luke Hayes

Storeroom/Inventory and Logistics Coordinator